شوتینگ زباله۴

امروزه حمل و دفع پسماندهای حاصل از مصارف روزانه از اهمیت بسیاری برخوردارند و این امر حائز توجه دیگر به شیوه دهه های گذشته چندان کارآمد نیست. از آن جا که تکنولوژی همه گیر شده، بسیاری از سیستم های این عرصه را نیز درگیر خود نموده و سهولت دفع زباله به عنوان یک هدف مورد توجه در این موضوع دخیل بوده است. سیستم شوتینگ زباله از مهم ترین پیشرفت های تکنولوژی در چند دهه اخیر بوده است و می توان گفت قدمت ورود این سیستم مبتنی بر قدمت ساختمان ها و برج های مرتفعی می باشد که افراد بسیاری در آن ها سکونت دارند. و سیستم شوت زباله توانسته است تا حد زیادی از بار سختی امر جابجایی زباله و مسائل ناپسند مرتبط به آن بکاهد.

سیستم شوتینگ زباله دارای اجزای منحصر به فردی است که طی سالیان سال با پیشرفت تکنولوژی توانسته است سرویس و خدمات بهتری ارائه دهد. به طور مثال، پیش از این سیستم از تجهیزات شستشو، تهویه هوا و صداگیر برخوردار نبود و در عوض شوتینگ زباله دارای معایب و نواقص زیادی بود. حال، با مدنظر قرار دادن نواقص توانسته ایم سیستم های شوتینگ زباله ای را وارد این عرصه کنیم که دارای مزایای منحصر به فردی بوده و قادر است تا حد زیادی مشکلات ما را در این زمینه برطرف کند.

ما می توانیم بامهندسین جوان ایرانی

سیستم شوتینگ زباله دارای دریچه های منحصر به فردی می باشد که هرکدام از آن ها در یک طبقه قرار گرفته و برای آن طبقه منحصرا مورداستقاده قرار می گیرد. نحوه استفاده و عملکرد سیستم شوت زباله به گونه ای می باشد که شما زباله و پسماند مصرف تان را در دریچه قرار داده و پس از آن که زباله در کانال قرار گرفت، به سوی سطل زباله هدایت می شود.

هدایت شدن زباله در سیستم شوتینگ به گونه ای می باشد که سرعت آن به وسیله سرعت گیر دارای زاویه ۴۵ درجه کنترل شده و کاسته می شود. سپس دریچه به صورت مکانیکی باز شده و پس از جابجایی زباله در آن بسته می شود تا بوی نامطبوع بازنگردد. امروزه در اکثر سیستم های شوتینگ زباله به بستن در دریچه اکتفا نشده بلکه کانال مجزا در نظر گرفته شده است تا بتوان بوی نامطبوع را از طریق آن دفع و به خارج از محیط هدایت نمود. در واقع، سیستم های تهویه هوا می تواند به این امر کمک بسیاری کند.

عایق صدا به وسیله سیستم صداگیر و نیز تجهیزات شستشو از جمله مزایای سیستم های شوت زباله می باشند که در حال حاضر جزء جدایی ناپذیر این سیستم ها به شمار رفته است. به وسیله سیستم صداگیر دیگر نباید نگران صدای پرتاب شدن زباله ها بود و سیستم شستشو توانسته است به رعایت بهداشت در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *